Welcome to my World!

Pokud máte jakýkoliv dotaz či připomínku, napište mi ZDE (nebo klikněte na obrázek)

http://data3.whicdn.com/images/109737282/large.jpg

Srpen 2012

Angel Beats

31. srpna 2012 v 22:23 | Raiu
Obecně:
Název ve Znacích: エンジェル ビーツ!
Počet dílů: 13
Žánr: akční, fantasy ze současnosti, komedie, přestřelky, seinen, trágédie
Typ: TV série
Rok vydání: 2010

Děj: Ve světě, kde se ocitneme po smrti, andělé bojují o svůj osud a budoucnost. Setkáváme se tu se zmateným a nic si nepamatujícím Otonashim, který absolutně nechápe, kde se nachází, ale vzápětí poznává Yuri, vůdkyni povstalecké skupiny Shinda Sekai Sensen, která mu vše v rychlosti vysvětlí a je už jen na něm, jak to zvládne. Yuri je na první pohled krasná, ale také rázná až vražedná dívka. Jako jedna z mála si pamatuje v posmrtném světě, co se jí stalo v reálném životě. Proto se chce pomstít Bohu za to, jakou životní tragédii musela prožít. Ona a její tým využívají své nesmrtelnosti a nadání k zastavení anděla, který využívá své síly k vyvražďování všech odpůrců, kteří nechtějí "přejít dál". Podaří se Yuri a jejímu rebelskému týmu anděla porazit?

Moje Hodnocení: Tentokrát moje hodnocení nebude nijak dlouhé... doufám.
Tohle anime je vyjímečné nejen zápletkou, kresbou a hudbou, ale i nečekaným koncem. (vážně jsem ho nečekala) Díl po dílu si náš hlavní hrdina a jeho 'parta' začnou uvědomovat a nalézat věci, které doteď byly skryté. Vážně se mi líbilo napětí, které celé anime provázelo(taky jsem to zkoukla za jeden večer).
Kdybyste se mě zeptali, jestli bych vám tohle anime doporučila, s rozhodným výrazem bych se na vás otočila a rychle dvakrát kývla. Ano! a Proč? protože má krásnou psychologickou zápletku, která se vám objasní až na úplném konci.
Co se týká kresby, dala bych za ní 9/10, ale počítámeli s anime jako celým kompletem, udělat to nemohu.
Hudba, no tak tady ani není co řešit, prostě a jednoduše... na jedničku splnily mé očekávání. Písně i soudracky mě ani trochu nezklamaly, byly jemné a prchavé jako samotné anime. Tak pokud se vám naskytne čas či příležitost, rozhodně neváhejte podívat se.

Hodnocení: 9/10

DOWNLOAD:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
Celé to přeložila skupina Animesite
https://lh6.googleusercontent.com/-ROdjcc4Huqs/Ui8BMBximGI/AAAAAAAADFk/G1jOgKtCNgQ/s800/59.jpg

Kuroko no Basket

31. srpna 2012 v 21:50 | Raiu
Obecně:
Název ve znacích: 黒子のバスケ
Počet dílů: 25
Žánr: komedie, košíková, podle mangy, shounen, sportovní, školní život, vyšší stední škola
Typ: TV série
Rok vydání: 2012

Děj:Generace pěti hráčů, kterou bezpochyby můžeme nazvat tou nejsilnější tzv. "Zázračná Generace". Kolem této generace se šířila jedna podivná zvěst. Nikdo ho neznal a v žádném zápase nebyl ani v zápisu, ale prý existoval ještě jeden hráč, kterého tato zázračná pětka uznávala. Tím hráčem je Kuroko Tetsuya, který v basketu není zrovna nejlepší, ale exceloval v nahrávání. Jeho nahrávky jsou přesné a rychlé a dobře směrované. Jednoho dne, na soukromé vysoké škole Seirin, se přidá do basketbalového klubu. Tam se seznámil s Kagamim Taigou, velmi talentovaným hráčem. Kuroko dává Kagamimu slib, že mu pomůže, aby se stal nejlepším hráčem basketu. Tímto slibem začíná jejich společná cesta.

Moje HODNOCENÍ: Tohle anime mě zaujalo nejen překypujícími byshíky, ale i pěknou kresbou, která je v hodnocení rozhodně plus. Chtěla jsem se tady rozepsat o ději a jak mě to chytlo... no když se na to tak dívám z dálky a nautrálního pohledu, mohla bych říct, že je to super anime a také to řeknu. Kdo čeká, že tam bude hlavní hrdinka, která bude slabá jako list a zlomí se stejně jako párátko, je na omylu, neboť hlavní postavu nejvíce tvoří dvojice kluků: Kagami, kluk, který chce překonat všechny a Kuroko, který je skoro neviditelný přesto velmi důležitý člen týmu. Ano, jak jste si jistě všimly, děj anime je zasazeno do dnešní doby, a abych to upřesnila, basket je to většinouvé, co uvidíte. Ale dívat se, jak se pohybují svalnatí kluci... hmmm... eh, nesmím se zasnít, to by jsme se nikam nedopracovali, takže. Děj zhrnut, odfafknuto.
Další na řadě je tedy kresba. Jistě je velmi dobrá a ve vtipných chvílích se mění na obrázkové placky, takže bych ji zařadila mezi vyšší. Přestože není mezi nejlepšími, je dobrá.
A hudba... no hudba? byla tam nějaká? promiňte já si nevšimla. Byla jsem tak zakoukaná do těch svalnatých těl, že jsem se nedokázala odtrhnout :P

A přichází to hlavní, hodnocení... kdybych měla být upřímná, a to já budu, musím říct, že jsem byla nadšená už od začátku, ale potom to ze mě nějak opadlo, ale tím krása anime neupadá. (avšak já mám hodně těžký hodnocení, protože mě jen tak něco nezaujme, proto...)
Hodnocení: 8,4Čísla

31. srpna 2012 v 12:57 | Katey |  Japonština pro začátečníky
Řekla jsem si, že bych jsem mohla dát něco málo z japonštiny, takže tady jsou do začátku čísla, pak sem přidám oslovení a nějaké slova, která se hodně používají, ale i ty které se skoro nikdy neřeknou. takže tady to je:

jedna - ichi (iči)
dva - ni (ny)
tři - san (san)
čtyři - shi (ši) / yon (jon)
pět - go (go)
šest - roku (roku)
sedm - shichi (šiči) / nana (nana)
osm - hachi (hači)
devět - kyu (kjú)
deset - ju (džú)

jedenáct - /džú-ichi/
dvanáct - /džú-ni/
třináct - /džú-san/
čtrnáct - /džú-ši/ nebo /džú-jon/
patnáct - /džú-go/
šesnáct - /džú-roku/
sedmnáct - /džú-nana/ nebo /džů-šiči/
osmnáct - /džú-hači/
devatenáct - /džú-kjú/

dvacet - /nindžú/
třicet - /sandžů/
čtyřicet - /jondžů/
padesát - /godžú/
šedesát - /rokudžú/
sedmdesát - /nanadžú/
osmdesát - /hačidžú/
devadesát - /kjúdžú/

devadesát devět - /kjúdžú-kjú/
šedesát sedm - /rokudžú-nana/
dvacet jedna - /nindžú-iči/

Fairy tail

30. srpna 2012 v 21:51 | Raiu
Název ve znacích: フェアリーテイル
Překlad: Vílí ocásek
Počet epizod: 175
Žánry: Akční, Dobrodružné, Fantasy, Komedie, Magie, Podle mangy, Shounen
Rok vydání: 2009-2013

Děj: Bylo nebylo, v jedné zemi existovala magie. A kde je magie, tam jak je známo žijí mágové. Ti se spojují do gild a společně dostávají práci a různé úkoly. Nejznámějším, nejztřeštěnějším, nejvtipnějším, nejpřátelštějším a vůbec nejlepší gilda se jmenuje: FAIRY TAIL.

Příběh se točí okolo mladé Locy Heartfiliové, které chce vstoupit do světově proslulého čarodějnického cechu Fairy tail. Během odvážné záchranné akce Lucy potkává Natsu "Salamandra" Dragneela, nepředvídatelného člena cechu Fairy tail a praktikanta pradávné magie Lovců Draků. Lucy je nakonec do cechu přizvána a společně s Natsuem a ostatními členy podniká všemožné cesty za dobrodružstvím

.http://static.comicvine.com/uploads/original/11113/111131877/3326556-guild-the-fairy-tail-guild-29207635-1500-1500.jpg

Můj názor: Když se na tohle anime dívaté jako naprostý nováček tak vás dokáže zaujmout (nebo pokud sledujete One piece, protože je to na stejný brdo), ale pokud už máte pár super anime za sebou přijde vám tohle jako opakování špatného vtipu (tedy po takové stovce). Nechci být v každém názoru takhle tragická, ale když už sledujete NAtsuův 15. boj za třitet dílů, začnete si říkat, že je to stále o tom stejném. Najdou nějakého nepřítele, kterého musí porazit... dobře tak ho porazí, chvíli je klid a failery jdou na scénu a potom přijde další někdy i slabší nepřítel, kterého ničí ještě delší dobu než toho předchozího a porazí (jako vždy Natsu dá poslední ránu a všechno vyřeší) ho. Nakonec si začnete říkat, že jste ten boj už někdě viděli... ano viděli asi před pěti díly předtím. Přestože si tady stále stěžuji na zpracování děje musím říct, že boje jsou i přes tyhle nedostatky velmi propracované(hlavně když bojuje Natsu).
Kresba.... ehm, je pěkná, ne nejlepší, ale pěkná. S přibývajícími díly se kvalita kresby zlepšuje.
Hudba: tak tady bych chtěla zatleskat! a klidně i ve stoje. Tady si doopravdy dali práci s soudtrackama k bojům. Každé postavě přidělili určitou melodii, kterou pozměňovali podle toho s kým a jak bojovala. No, hudbu zvládli na jedničku.

Takže i přes veškeré nedostatky a podobné kompromisy, dávám: 7/10Katekyo Hitman Reborn

30. srpna 2012 v 15:08 | Raiu
Název ve znacích: 家庭教師ヒットマンREBORN!
Překlad: Vychovat zabijáků Reborn(znovuzrozen)!
Typ: TV série
Rok vydání: 2006-2007
Počet dílů: 203
Žánr: Akční, démoni, fantasy, shounen, supersíla

Děj:Tsuunayoshi Sawada, ve škole mu neřeknou jinak než "K ničemu Tsuna", je hlavní postavou tohoto anime a, jak už napovídá přezdívka, je naprosto neschopný - jak v učení, tak i ve sportu. Jenomže jednoho dne se objeví vychovatel nájemných vrahů Reborn a oznámí mu, že ho vycvičí na Desátého vůdce mafiánské rodiny Vongola, se kterou je, ač to nevěděl, Tsuna krevně spřízněn. Jenomže Tsuna je opravdová nula, která kolem sebe stále jen křičí "Zachraňte mě!", "To nezvládnu!" a k ničemu se nemá. Dokáže z něj přesto Reborn vychovat schopného mafiána, který ochrání svou novou rodinu?

Můj názor: Prvních 20dílů je celkem na nic neboť se představují všechny hlavní a vedlejší postavy, ale poté co se objeví první pořádnej nebezpečnej chlápek, je to konečně něco jinýho. U těch prvních dílů musím říct, že trochu odflákli kresbu, která se dalšími a dalšími díly zlepšuje(, ale říká se, že zkoušením se zlepšujeme). Trochu jsem se bála co to bude když jsem viděla první díl, ale nezanevřela jsem na to jen díky oepnigu, který se mi fakt líbil. Vážně jsem chtěla vědět jestli se z toho nakonec něco vyklube nebo to zůstane stejně nudný jako všechny ostatní dlouhý anime. (někdo se sejde, něco se stane, urovná se to, chvíli happy end a pak se zase něco stane.... no jinými slovy zívačka, u které nevydržíte dlouho sedět pokud není okořenený příběh humorem)
Tohle anime rozohdně není žádná zívačka, ale pořádná pecka, kde se napětí stupňuje a failery(díly, kde se nic neděje co by posunulo děj) jsou prokládány častými komediálními scénami.
Kresba... no není nijak geniální (avšak já jsem velmi zhýčkaná novějšími anime), ale líbila se mi. Neodsuzovala bych ji jen kvůli pár prvním dílům.
Hudba... no tak tady se trochu pozastavým, protože je tam tolik openingů a endingů, že to ani nespočítám na prstech. Takže začneme openingama: ty byly vybírány zřejmě velmi pečlivě, protože se dost hodí zvlášť k tomuto typu anime. Nikdy bych neřekla, že se mi bude líbit tolik písní z jednoho anime, ale je to tak. Nemohu vytknout ani jednu chybu k žádnému z nich.
Ale endingy.... tady asi sekali dříví do lesa předčasně. Jsou to endingy tak se toho může hodně odpustit, přesto ale výběr písní... no... s tí se s nimi moc neschoduji, ale budiž, když už je tam dali. (Je jich vážně hodně a všechny najdete v mé podrubrice 'Anime OP and END'

Hodnocení: 9/10Big Beng

30. srpna 2012 v 13:45 | Aki-chan
Jako ochutnávku této BOŽÍ kapely vám dám pár jejich písní. Tahle kapela je korejská, členy tvoří pět kluků, kteří nádherně zpívají a ještě líp vypadají

A ještě něco, ve spoustě písniček mají příběhy, ukrývající se za textem písniček

Více informací ZDE

Songy: ( tohle jsou mé nejoblíbenější)
HARU HARU

LIES

LAST FAREWELL

Fairy tail - music

30. srpna 2012 v 13:19 | Aki-chan |  OP(enings) and END(ings)
Tak vám dám všechny openingy a endingy, co zatím vyšly, z úžasného anime Fairy tail. :D,¨
Tak tady to je, jenom někter songy nejsou celé, protože jsem je nenašla, ale všechny jsou super

Kyou kara maou - AMV

30. srpna 2012 v 4:22 | Aki-chan |  AMV's
Tohle anime je vážně pecka jestli jste ho ještě neviděli vřele doporučuju (rozhodně tohle budu opakovat i v recenzích) a kdo to viděl, ví o čem mluvím... :D tak tady máte jedno nebo dvě AMV-čka na toto anime

Togainu no Chi - ending 1

30. srpna 2012 v 4:18 | Aki-chan |  OP(enings) and END(ings)
U téhle písně se mi nejvíc líbí ta kytara a hlavně na začátku TADY

Shugo chara - Beautiful soul

30. srpna 2012 v 4:16 | Aki-chan |  AMV's
Tahle písnička je suprová, nic jineho není třeba dodávat TADY