Welcome to my World!

Pokud máte jakýkoliv dotaz či připomínku, napište mi ZDE (nebo klikněte na obrázek)

http://data3.whicdn.com/images/109737282/large.jpg

"Oblíbená píseň"

17. srpna 2014 v 23:58 | Raiu |  Weekly
Nedokáži pojmenovat 'svoji' píseň. Takzvaně píseň, kterou miluji. Žádná taková totiž není. Nemohu si vybrat. Písní je na to moc. Ale abych to trochu zúžila, mám čtyři nejoblíbenější. (Doopravdy, kdo vymýšlel slovo 'nejoblíbenější'. To je tak strašné slovo. Jen když ho vyslovím, začnu hnusem kýchat, ale napsat ho je ještě větší zločin, proto mne prosím za jeho použití omluvte, ale jiné slovo mě takhle v noci nenapadá, aby se dalo použít. Kdyby měl kdokoliv nějaký nápad, stačí napsat.)
-Více pod perexem-


Ale zpátky k písničkám... Mám čtyři, všechny jsou anglické a všechny dokonalé (podle mě).
Písně vybírám podle určitých kritérií než si je uložím na telefon do přehrávače. Je to složitý proces a stojí za tím alespoň čtyři poslechnutí dané písně. Pokud mě po té době neomrzí, vyhrává.
První stupeň je melodie. Takzvané slova v notovém zápisu. Jako první mě vždy musí zaujmout. Podle ní se řídím poprvé.
Když vyhraje melodie cink, cink, cink postupujeme do dalšího kola. Druhé kolo je text písně. Snažím se ho pochytit během poslechu a při třetím znění si to zárověň procházím se psaným textem. Nejčastěji mě zajímá, o čem autor uvažoval a jaký byl smysl napsání takové písně. Tedy spíše 'Co chce autor sdělit?'
Poměrně často je mi jedno, jestli je to zamilovaná píseň, či stěžování si na určitý druh politiky, ale mám ráda, když má píseň nějaké sdělení či nosné téma, o kterém by se dalo hodiny polemizovat.
Při čtvrtém poslechu už jen spojuji text s melodií a dotvářím si na ni vlastní názor, abych mohla kdykoliv vytasit nějakou 'chytrou' poznámku o jejím zpěvákovi.
Bývá mi jedno, kdy byla píseň vydána či nazpívána. Pokud splňuje mé podmínky, je schválena radou (tedy mnou a mým nepřeborným rozumem) a je uložena do přehrávače.

Ano zní to jako smlouva s obchodními partnery, které si nejdříve musíte proveřit, než podepíšete, ale já jsem až nadstandartní puntíčkář co se týče věcí, které mě nadchnou.

Tak a teď, abych to nezdržovala a hlavně, abych vás tu přestala nudit svými řeči o vybírání písní, ukážu vám svůj repertoár...
PS: Pod každým videem je odkaz na youtube, aby i ti, kterým se to neotevře (např. na telefonu či tabletu) se i přesto mohli podívat)

Uncle Kraker - Smile

Tuhle píseň mám velice ráda. Je pozitivní a hodí se do prosluněného dne, kdy ležíte na terase a koukáte do slunce nebo se procházíte po poli a usmíváte se do větru, protože si zpaměti pobrukujete tak známý text.
Musím se přiznat, že jsem tuhle písničku jednou poslouchala tři dny v kuse. Doopravdy, kdykoliv jsem zapla telefon (a já poslouchám opravdu často), vždy jela tahle píseň.

The Belle Brigade - Sweet Louise

Tuhle píseň, bych mohla klidně zařadit na první místo oblíbenosti (u mě), ale nebudeme se handrkovat o slovíčkaření, které by další písničky mohlo naštvat. Tahle píseň je o zamilování. Je z mého oblíbeného filmu (musím říct, že je to můj nejmilejší film: The First time), ve kterém navíc hraje můj favoritní herec (nepodivujte se nad tímhle podivuhodným slovem).
Tuhle píseň jsem zvolila nejvíce kvůli své melodii, přestože je text také dobrý, vybrána byla díky tónům.

Mandy Moore - Only Hope

Tahle píseň.... vždy mám pocit, že se u ní rozbrečím, a přesto mám chuť se trochu pousmát pokaždé když ji slyším. Miluji tuhle píseň nejen kvůli melodii, ale hlavně díky textu.
Tuhle píseň ráda poslouchám za deště, kdy pozoruji dopadající kapky na střešním okně. Krásný zvuk mě uklidní a pročistí myšlenky. Pokaždé, když ji slyším, začnu vzpomínat a utvářet si myšlenky a názory na moje minnulé počiny, které se mi nemusejí v budoucnu líbit.
Vždy ve mě vytvoří trochu té naděje.

Oscar Isaac - Never Had

Tuhle píseň jsem poprvé slyšela ve filmu '10 let' (10years). Hned se mi zalíbila. K téhle písni není moc co dodávat. Je poklidná, hraje tam kytara jakožto hlavní nástroj a zpěvák má krásný hlas. Text je sice spíše spjatý s filmem, ke kterému byla napsána, ale i přesto je krásná. Rozhodně stojí za vaše poslechnutí.

PPS: Jaká je vaše oblíbená píseň? Dokážete ji uvést ve skutečnost, nebo jich máte tolik, že je nespočtete na prstech rukou? Moje jsou tyhle čtyři, líbí se vám? Co si o nich myslíte? Jak řadíte vy své oblíbené písně?
Vím, spousta otázek. ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama